Ur. 1 maja 1961 r. w Krakowie.
W l. 1980-1986 student Wydziału Prawa UJ.
Przed 1980 r. utrzymywał kontakty ze środowiskami opozycyjnymi m.in. przez B. Sienkiewicza i J. Skrobotowicza; uczestnik spotkań w dominikańskiej "Beczce"; uczestnik "Czarnego Marszu" w Krakowie, zorganizowanego po śmierci S. Pyjasa.
Zaangażowany w tworzenie NZS na UJ w Krakowie; członek komisji informacji KU NZS (wrzesień-październik 1980 r.); przewodniczący koła NZS na pierwszym roku kierunku "Prawo" na UJ; reprezentant studentów w Radzie Wydziału Prawa UJ; uczestnik strajków studenckich w lutym oraz w listopadzie i grudniu 1981 r.; dokumentalista protestów studenckich na krakowskich uczelniach.
Po wprowadzeniu stanu wojennego współpracownik Studenckiego Komitetu Obrony Demokracji NZS i Krakowskiej Komisji Wykonawczej NZS; współzałożyciel Krakowskiego Komitetu Oporu Społecznego – oddziału ogólnopolskiej organizacji KOS-ów; organizator sieci kolportażu prasy i książek bezdebitowych (m.in. warszawskiego "KOS-a", "Tygodnika Mazowsze" i "Woli", a także podziemnej prasy krakowskiej), ps. "Jasio"; współwydawca pisma "Wolne słowo" i "Nihil Novi"; wydawca podziemnych kalendarzy-cegiełek na rok 1984 i 1985.
Uczestnik demonstracji i manifestacji w Nowej Hucie; od 13 maja 1982 r. do 1986 r. dokumentalista i fotograf manifestacji i demonstracji w Krakowie i w Nowej Hucie; w 1982 r. stworzył grupę fotografów-dokumentalistów Krakowskiego KOS (m.in. J. Bodziony, R. Małusecki, A. Rokita, Z. Świderski i P. Zechenter), oraz grupy zabezpieczającej fotografów w trakcie wykonywania zdjęć (m.in. J. Piasecki, J. Plebanek i A. Rokita), której zadaniem było – dokumentowanie wydarzeń w stanie wojennym (archiwum zespołu liczy dziś ok. 1,5 tys. zdjęć); zdjęcia były przekazywane m.in. do Szwecji i Niemiec; część jego zdjęć z lat 80. XX w. została opublikowana w zbiorowym albumie "Zapis zdarzeń. Przemiany społeczne, polityczne i kulturowe w latach 1980-1989 w obiektywach fotografików krakowskich" (2015).
W 1986 r. zdecydował się na wyjazd do pracy w RFN. Został skreślony z listów studentów i przymusowo wymeldowany z mieszkania rodziców po wyjeździe. Do Polski wrócił w 2012 r.
Członek PiS; członek Stowarzyszenia im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie (od 2012 r.); członek Rady Stowarzyszania Krakowski Klub Wtorkowy (od 2012 r.); przewodniczący Proszowickiego Klubu Gazety Polskiej.
Odznaczony medalami "Niezłomnym w Słowie" (2011) oraz "Za zasługi dla Małopolskiej Solidarności" (2016).
Źródło: Adam Gliksman. Leksykon Ludzi Małopolskiej Solidarności. Tom II. Kraków 2017
Ostatnia weryfikacja danych: 2017-08-31