Projekty aktualne

Edukacja

Wydawnictwa

Stowarzyszenie prowadzi działalność wydawniczą mająca na celu upowszechnianie wiedzy o ideałach, wartościach, historii i tradycji ruchu społecznego Solidarność.

więcej
Edukacja

Filmy i notacje filmowe

Stowarzyszenie Sieć Solidarności jest producentem lub współproducentem wielu filmów dokumentalnych dotyczących szeroko pojętego ruchu społecznego Solidarność.

więcej
Edukacja

Wystawy

W Muzeum PRL-u w Nowej Hucie (na mocy porozumienia z Muzeum Historycznym m. Krakowa) Sieć Solidarności uzyskała prawo prowadzenia swojej działalności w porozumieniu z MPRL.

więcej
Edukacja

Debaty

Sieć Solidarności od początku swojego powstania organizowała lub była inspiratorem bardzo wielu debat, spotkań, dyskusji, uznając tę formę, za jeden z najważniejszych sposobów upowszechniania wiedzy o Solidarności, o jej wartościach, ideałach, tradycji, historii, wreszcie współczesności.

więcej
Edukacja

Lekcje Solidarności

Lekcje Solidarności to już tradycja od początku powstania Sieci Solidarności. Działacze Solidarności i opozycji spotykają się w szkołach aby jako świadkowie wydarzeń opowiadać młodzieży o historii Solidarności o jej ideałach i wartościach, o ludziach.

więcej
Edukacja

Małopolski Szlak Solidarności

Od 2013 roku Sieć Solidarności wraz z Zarządem Regionu Małopolska NSZZ "Solidarność" realizuje projekt "Szlakami Solidarności w Małopolsce". To nowatorskie przedsięwzięcie, bodaj jedyne tego typu w kraju. Inicjatorem i szefem projektu jest Adam Gliksman.

więcej
Edukacja

Biblioteka

Biblioteka Historyczna Sieci Solidarności powstała z inicjatywy kol. Jacka Swałtka.

więcej
Edukacja

Archiwum

Sieć Solidarności gromadzi różnorodne materiały, pamiątki, dokumenty, wspomnienia i relacje. Na naszych stronach internetowych oraz na fb publikowanych jest wiele materiałów historycznych. To prowadzi do projektu utworzenia archiwum cyfrowego.

więcej
projektów: 8, na stronach: 1