Projekty aktualne

Pamięć

Hołd Ofiarom stanu wojennego

Sieć Solidarności upamiętnia ofiary stanu wojennego. 13 grudnia każdego roku przy współudziale Solidarności Służby Zdrowia, oddaje hołd ofiarom stanu wojennego przed tablicą znajdującą się przy kościele oo. Jezuitów na ul. Kopernika, przy pomniku zamordowanego Bogdana Włosika oraz innych ofiar stanu wojennego.

więcej
Pamięć

Małopolska Lista Pamięci

Lista Pamięci Solidarności Małopolski to inicjatywa, która polega na prowadzeniu i aktualizowaniu podstawowych danych o ludziach Solidarności, którzy nie żyją (imię, nazwisko, data urodzenia i śmierci, miejsce pochówku). Na Małopolskiej Liście Pamięci prowadzonej przez Stowarzyszenie Sieć Solidarności jest ponad 400 osób.

więcej
Pamięć

Asysta przy pogrzebach

Przedstawiciele Sieci Solidarności uczestniczą oraz starają się pomagać w organizacji pogrzebów ludzi Solidarności. Składamy kwiaty z szarfą "Dziękujemy za Wolność - Sieć Solidarności", zapalamy Znicz Solidarności, niekiedy żegnamy zmarłego w imieniu Sieci Solidarności i środowiska, trumny Ludzi uhonorowanych Medalem "Dziękujemy za wolność" okrywamy flagą medalu a bliskim przekazujemy Plakietę Nagrobną Medalu do umieszczenia na nagrobku.

więcej
Pamięć

Znicz Solidarności

Stowarzyszenie Sieć Solidarności od początku swojej działalności tj. 2012 roku prowadzi akcję Znicz Solidarności. W dniach poprzedzających Dzień Zmarłych i Dzień Zaduszny odwiedzamy groby zmarłych koleżanek i kolegów szeroko rozumianego ruchu społecznego Solidarności.

więcej
projektów: 4, na stronach: 1