Ur. 4 czerwca 1944 r. w Batzdorf (Niemcy); zm. 23 października 2001 r. w Krakowie; pochowany na cmentarzu w Makowie Podhalańskim.
Ukończył szkołę podstawową w Krakowie; następnie uzyskał specjalność hydraulik – monter urządzeń sanitarnych; tytuł mistrz-hydraulik.
Od 1961 r. pracownik Krakowskiego Przedsiębiorstwa Robót Budowlanych i Montażowych, a następnie pracownik PKP – Oddział Budownictwa; od 1993 r. na rencie.
W NSZZ "Solidarność" od września 1980 r. w PKP – Oddział Budownictwa.
Po wprowadzeniu stanu wojennego zaangażowany w działalność struktur podziemnych; kolporter wydawnictw podziemnych sygnowanych m.in. przez Związkową Niezależną Oficynę Wydawniczą (ZNOW) i Ruch "Odwaga i Prawda im. ks. J. Popiełuszki"; kolporter (wraz z M. Feill) m.in. "Hutnika", "Tygodnika Mazowsze", "P.W.A.", "Opinii Krakowskiej" i "Myśli Nieinternowanych".
Od 1983 r. współpracownik ZNOW, organizator materiałów poligraficznych; współpracownik organizacji "Niezłomni" (Kraków).
Członek Ruchu Odwaga i Prawda im. ks. J. Popiełuszki (od 1984 r.); w l. 80. XX w. uczestnik mszy św. w Krakowie-Mistrzejowcach, na Żoliborzu w Warszawie, we Włoszczowie i w Juszczynie oraz Pielgrzymek Ludzi Pracy na Jasną Górę; uczestnik marszów Szlakiem I Kompanii Kadrowej.
W grudniu 1984 r. wspierał strajk "W obronie Krzyża" w Zespole Szkół Zawodowych we Włoszczowie i następnie przez dwa lata uczestniczył tam w mszach św. za ojczyznę odprawianych przez ks. M. Łabudę; w trakcie protestu głodowego w Bieżanowie (18 lutego – 31 sierpnia 1985 r.) aktywnie wspierał jego uczestników oraz pomagał w funkcjonowaniu poczty polowej i stempli pocztowych.
Uczestnik obchodów 30. rocznicy Poznańskiego Czerwca w 1986 r., po których został zatrzymany i aresztowany na 48 godz.; uczestnik manifestacji w Krakowie, zatrzymany m.in. w 1988 r. w Nowej Hucie.
Organizator zbierania podpisów pod wnioskiem do władz krajowych o legalizację NSZZ "Solidarność" (w okresie strajku kwietniowo-majowego 1988 r. w ówczesnej Hucie im. Lenina); zbierał podpisy pod wnioskami o usunięcie Pomnika żołnierza Armii Czerwonej spod Barbakanu w Krakowie; uczestniczył w l. 1994-1997 w spotkaniach modlitewnych pamięci ofiar zbrodni Armii Czerwonej organizowanych 17. dnia każdego miesiąca w Krakowie w pobliżu ww. pomnika.
Członek KPN i Towarzystwa im. J. Piłsudskiego; członek nadzwyczajny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (tytuł nadany w uznaniu zasług za działalność na rzecz utworzenia Muzeum AK w Krakowie).
Kolekcjoner znaczków pocztowych drugiego obiegu; współzałożyciel Stowarzyszenia Poczty Podziemnej w Warszawie.
Pośmiertnie odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności (2016). Otrzymał odznakę "Uczestnika Marszu I Kompanii Kadrowej" (1991).
Źródło: Adam Gliksman. Leksykon Ludzi Małopolskiej Solidarności. Tom II. Kraków 2017
Ostatnia weryfikacja danych: 2017-08-31