Solidarność to znaczy razem

rok 2013

Pierwszy Spacer Szlakiem Małopolskiej Solidarności
Sieć Solidarności zainaugurowała pierwszy spacer Szlakiem Solidarności Nowohuckiej w ramach akcji "zajrzyj do Huty". Spacer Szlakiem Solidarności Nowohuckiej - inicjatywa Adama Gliksmana.

Dziś po raz pierwszy zaprosiliśmy krakowian i turystów na "Spacer szlakiem Solidarności w Nowej Hucie". Chętni poznali najważniejsze miejsca i inicjatywy "Solidarności" w starej części Nowej Huty.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa od 5 lat organizuje jesienią imprezę "Zajrzyj do Huty", której celem jest promowanie Nowej Huty, jej historii i atrakcji.

W tym roku do tego wydarzenia dołączyło także Stowarzyszenie Sieć Solidarności. Przewodnikiem był Adam Gliksman, pomysłodawca tego projektu. Wspomagali go m.in. Edward Nowak, Maciej Mach, Wojciech Marchewczyk i Zbigniew Ferczyk. Dzięki spacerowi kilkadziesiąt chętnych osób poznało nie tylko historię "Solidarności" w Nowej Hucie, ale także dowiedziało się o Duszpasterstwie Hutników, prasie podziemnej, strukturach podziemnych oraz o manifestacjach w l. 80. w Nowej Hucie.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wycieczki również wydawnictwa poświęcone "Solidarności".

W tym roku Sieć Solidarności zorganizuje jeszcze jeden spacer z "Solidarnością".

Projekt "Szlaki Solidarności w Małopolsce" jest realizowany we współpracy z Województwem Małopolskim.