Solidarność to znaczy razem

Dyplomy Solidarnym 2023

Zarząd Sieci Solidarności pragnie wyrazić swoją wdzięczność za pomoc w organizacji kolonii dla dzieci z Czernihowa - rodzin ofiar wojny i postanowił uhonorować Dyplomem SOLIDARNY następujące osoby, szczególnie zasłużone dla realizacji tego projektu:
• ks. Andrzeja Augustyńskiego - Stowarzyszenie "Siemacha"
• Bartłomieja Babuśkę - konsula honorowego Ukrainy w Tarnowie
• Annę Kozłowską-Kalbarczyk - dyrektora i głównego "ducha" programu
• Natalię Bishko - Ukrainkę, niezwykle zaangażowanego członek Zespołu.

Zarząd Stowarzyszenie postanowił uhonorować Dyplomem SOLIDARNY kol. Wiesława Latuszka-Łukasiewicza, za pomoc w dziedzinie medycznej i lecznictwa dla członków naszego stowarzyszenia oraz środowiska solidarnościowego.

Uwagi dodatkowe.
Po agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, społeczeństwo polskie ruszyło z pomocą dla Ukraińców. Było to pospolite ruszenie serc. Brali w tym udział także bardzo licznie ludzie Solidarności. Nasze stowarzyszenie postanowiło włączyć się w akcje pomocy. Powstał program Solidarność Rodzin - pomocy rodzinom ukraińskim ofiarom wojny. Wybraliśmy miasto Czernihów, do którego skierujemy pomoc, w którym także znaleźliśmy partnera. Rozpoczęliśmy akcję, w której rodziny polskie pomagały rodzinom ukraińskim. Ostatnim projektem w ramach tego programu było zorganizowanie kolonii dla dzieci z rodzin, którymi się opiekujemy. Nawiązywaliśmy do tradycji pomocy rodzinom w czasie stanu wojennego w Polsce i organizowanych wówczas kolonii dla rodzin osób represjonowanych i działaczy podziemia. Ten ambitny projekt udał się znakomicie. W czerwcu br. przyjęliśmy w Małopolsce 18 dzieci z Czernihowa, którzy gościli w Odporyszowie i Zubrzycy Górnej, w ośrodkach Stowarzyszenia Siemacha, mieli zorganizowany wspaniały pobyt z licznymi atrakcjami.

**********

Dyplom SOLIDARNY będzie przyznawany osobom, które sposób szczególny wspierają realizację celów i form działania Stowarzyszenia wyrażonych w § 8 Statutu.

Dyplom SOLIDARNYM będzie przyznawany osobom niebędącym członkami Stowarzyszenia. Dopuszcza się jednak, na zasadach umotywowanego wyjątku, przyznanie Dyplomu także członkowi Stowarzyszenia.

Edward E. Nowak
Fot. Jacek M. Stokłosa

Zdjęcia


fotografii: 5, na stronach: 1