Solidarność to znaczy razem

Pogrzeb w deszczu kolegi Tadeusza Handziaka

Na cmentarzu Rakowickim w Krakowie w strugach deszczu pożegnaliśmy 27 października 2023 r. 90-letniego kolegę Tadeusza Handziaka (ur. 01.01.1933, zm. 14.10.2023), wieloletniego pracownika Kontroli Jakości Huty im. Lenina, działacza Solidarności od początków jej powstania. Po wprowadzeniu stanu wojennego uczestniczył w strajku protestacyjnym a potem zaangażował się aktywnie w pomoc rodzinom osób represjonowanych i ukrywających się. m.in. Jana Ciesielskiego, obecnego na pogrzebie. Współpracował z Zofią Ziarkowską, Andrzejem Dedo, ks. Januszem Bielańskim z parafii pw. Św. Brata Alberta, który również odprawiał mszę św.

Nasz kolega był uhonorowany Medalem "Dziękujemy za wolność" (2014) dlatego okryliśmy trumnę z prochami flagą tego medalu oraz złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz "Dziękujemy za wolność". Słowa ostatniego pożegnania wygłosił w imieniu Sieci Solidarności Edward E. Nowak.

***

Tadeusz Handziak (ur. 01.01.1933, zm. 14.10.2023), wieloletni pracownik Kontroli Jakości Huty im. Lenina.

Działacz NSZZ "Solidarność" od początków jej powstania.

Po wprowadzeniu stanu wojennego uczestniczył w strajku protestacyjnym w HiL (13-16.12.1981) a potem zaangażował się aktywnie w pomoc rodzinom osób represjonowanych i ukrywających się, m.in. Jana Ciesielskiego. Współpracował z Zofią Ziarkowską, Andrzejem Dedo, ks. Januszem Bielańskim z parafii pw. Św. Brata Alberta.

Uhonorowany Medalem "Dziękujemy za wolność" (2014)