Solidarność to znaczy razem

Debata oksfordzka o Roku 1989

Debata oksfordzka
Teza: "Rok 1989 to przełom w najnowszej historii Polski"

W Muzeum Nowej Huty, 12 czerwca br. odbyła się debata oksfordzka o roku 1989, w której zmierzyli się studenci i studentki UKEN.

Tę interesującą formułę debaty otworzyła p. Agata Klimek _Zdeb z Muzeum Krakowa - Nowej Huty.
Marszałkiem debaty, czyli prowadzącym był Adam Gliksman (UKEN).

Drużynę "Propozycji" stanowili reprezentanci Studenckiego Koła Naukowego Instytutu Historii i Archiwistyki, zaś drużynę "Opozycji" członkowie Studenckiego Koła Naukowego Politologów Instytutu Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych. Opiekunami drużyn byli: dr hab. Agnieszka Chłosta-Sikorska, prof. UKEN, dr Marcin Gadocha i dr Przemysław Łukasik.

W jury zasiedli: Edward E. Nowak (Stowarzyszenie Sieć Solidarności), Jolanta Jonaszek i dr Wojciech Paduchowski (UKEN) oraz Agata Klimek-Zdeb i Kamil Stasiak (Muzeum Krakowa).

Debatę wygrała drużyna "Propozycji" stosunkiem głosów 4 : 1 wobec drużyny "Opozycji". Dodać należy, że wygrana była bardzo małą przewagą głosów, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie obydwu drużyn.
Studenci otrzymali liczne nagrody. Sieć Solidarności przekazała studentom i nauczycielom wydawnictwa własne, w tym aktualny "Biuletyn" nr. 38 oraz bony prezentowe Empiku o wartości 100 zł. każdy.

Partnerami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Sieć Solidarności w Krakowie i Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Debata odbywała się w ramach obchodów 35.rocznicy R0KU 1989