Solidarność to znaczy razem

Zarząd Sieci Solidarności IV kadencji (2026-2030)

Ukonstytuował się Zarząd Stowarzyszenia "Sieć Solidarności" IV kadencji (2026-2030)

Skład Zarządu oraz odpowiedzialność za cele strategiczne jest nastepujący :

Edward E. Nowak - prezes (TRADYCJA)

Danuta Kinaszewska - wiceprezes (WIĘZI i DIALOG)

Wiesława Ciesielska - skarbnik (WSPARCIE)

Andrzej Majka - członek (PAMIĘĆ)

Andrzej Piasecki - członek (EDUKACJA)

Bogdan Stelmach - czlonek (SOLIDARNOŚĆ DZISIAJ)

Podczas dzisiejszego posiedzenia zarządu przyjęte zostały dwie kolejne koleżanki do naszego stowarzyszenia : Ewa Bigosz-Lassota oraz Barbara Syryjczyk. W spotkaniu brała udział także niedawno przyjęta koleżanka Małgorzata Majka.

Najważniejsze wydarzenia, w nadchodzących tygodniach :

1) uroczystości Dnia Wolności:

31 maja: Sztafeta Wolności

4 czerwca:

- Spotkanie na Siennej 5 przed tablicą Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego "Solidarność". 10:00

- Łyk Wolności - 17.:00

- Polonez Wolności - 18:00

2) wręczenie Medali "Dziękujemy za wolność" w Trzebini 5 czerwca

3) Teatr Ludowy - wspólne wyjście na sztukę "Folwark zwierzęcy" 12 czerwca,

4) II Pieszy Rajd Solidarnych w Lipnicy Murowanej 13 czerwca,

5) Spotkanie Jubilatów (7 czlonków ma "okrągłe" urodziny)

6) Wyjazd do Poznania na obchody Czerwca'56

Dyskutowaliśmy także o wewnętrznych sprawach stowarzyszenia, organizacyjnych, powołaniu kilku komisji (temat będzie jeszcze uzgadniany), sprawach lokalowych i finansowych.

Wszystkie tematy i decyzje zostaną szczegółowo omówione pomiędzy członkami stowarzyszenia a wspólne inicjatywy będą przedstawiane na naszych stronach internetowych, w sposób bardziej szczegółowy.