Solidarność to znaczy razem

Umowa Bank Żywności w Krakowie - Stowarzyszenie Sieć Solidarności

Umowa Bank Żywności w Krakowie - Stowarzyszenie Sieć Solidarności

Od pierwszych dni powstania, Sieć Solidarności nawiązała współpracę z Bankiem Żywności. W zorganizowanych dotychczas dwóch akcjach paczkowych zebraliśmy 1220 kg żywności, dostarczając w sumie, w pierwszej akcji 31 a kolejnej, wielkanocnej 58 paczek. Znaczna cześć paczek zawierała produkty podstawowe dostarczone przez Bank Żywności.

Dzięki aktywności Piotra Fugla członka zarządu odpowiedzialnego za sprawy socjalne doszło do podpisania Umowy z Bankiem Żywności kierowanym w Krakowie prze Panią Beatę Ciepły - Przewodniczącą Rady.

Dzięki Porozumieniu 16 osób będzie otrzymywać systematycznie, każdego miesiąca paczki zawierające podstawowe produkty żywnościowe. Obecnie Siec Solidarności stara się wspierać w różnorodny sposób 58 osób, z naszego środowiska.

O Banku Żywności słów kilka:
Istotą działania Banku Żywności w Krakowie jest systematyczne pozyskiwanie żywności z różnorodnych źródeł - przede wszystkim takiej, która może ulec zepsuciu lub zniszczeniu. Następnie, przed terminem przydatności do spożycia, rozdzielamy ją wśród lokalnych organizacji dobroczynnych i placówek pomocy społecznej, walczących z głodem i niedożywieniem.

Bank Żywności to zespół wykwalifikowanych pracowników i wolontariuszy, który w oparciu o profesjonalne zaplecze logistyczne jest w stanie pozyskać od producentów i dystrybutorów oraz w szybkim czasie przyjąć i rozdysponować pomiędzy najbardziej potrzebujących nawet duże niehandlowe partie żywności, której grozi przeterminowanie.

Zebrana żywność, za pośrednictwem ponad trzystu organizacji partnerskich, trafia każdego miesiąca do kilkudziesięciu tysięcy osób, znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej.

Bank Żywności realizuje swoją misję poprzez:
» Pozyskiwanie żywności, w tym niehandlowej - o krótkich terminach przydatności do spożycia, wadliwych opakowaniach, których wartość odżywcza nie budzi zastrzeżeń.
» Magazynowanie otrzymanej żywności i jej racjonalną dystrybucję wśród najbardziej potrzebujących za pośrednictwem organizacji pozarządowych i placówek pomocy społecznej.
» Promowanie postaw przeciwdziałających utylizacji żywności lub jej marnowaniu.
» Kształtowanie postaw prospołecznych, promocję idei wolontariatu.
» Organizowanie akcji dobroczynnych: "Świąteczna Zbiórka Żywności" i Zbiórka Żywności "Podziel się Posiłkiem".
» Realizację Programu PEAD ("Dostarczanie żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej").


Więcej na stronie: http://www.krakow.bankizywnosci.pl/