Solidarność to znaczy razem

Janek Wiercioch kolejnym 80-latkiem w stowarzyszeniu

Z okazji jubileuszu, koledze Jankowi Wierciochowi - działaczowi Solidarności w spółdzielczości inwalidów, nowohuckiemu samorządowcowi oraz menedżerowi i przedsiębiorcy, wyraziliśmy wdzięczność za pracowite i obywatelskie życie oraz życzyliśmy zdrowia, satysfakcji i dalszej pomyślności.

W prezencie od Sieci Solidarności, Janek otrzymał portret fotograficzny, którego autorem jest Jacek M. Stokłosa.

Spotkanie jubileuszowe, jak zawsze, pełne było opowieści i wspomnień, m.in. z rodzinnej Szczawnicy, z czasów Solidarności, gdy zakładał związek, starał się doprowadzić do rewitalizacji pałacu w Krzeszowicach i utworzyć tam centrum rehabilitacji ale te piękne plany przerwał stan wojenny, późniejszą tułaczkę za granicą, a potem trudne czasy aż do lat 90-tych ub. wieku, gdy wreszcie można było coś robić i żyć normalnie.

Od stycznia 1982 bez pracy (dorabiał naprawą i nabijaniem zapalniczek oraz drobnymi usługami elektrycznymi) Od września 83 do listopada 85 pracował za granicą, w Austrii. Od 1987 praca w Igloopolu, z-ca Gł. Energetyka 1989 w Igloopolu przewodniczący reaktywowanej NSZZ "Solidarność" - członek Małopolskiej Komisji NSZZ "Solidarność".

Równocześnie działał w Nowohuckim Komitecie Obywatelskim (członek założyciel), był członkiem zespołu ds. wyborów'89 Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" w Nowej Hucie, wiceprzewodniczącym komisji wyborczej na os. Dywizjonu 303 (przewodniczącym z urzędu był partyjny). Po wyborach działalność samorządowa - członek zespołu ds. struktury administracyjnej m. Krakowa (przew. J. Purchla) - pierwszy Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XIV "Czyżyny" później radny tejże przez dwie kadencje.

0d 1991 do 1993 pracował jako dyrektor Chłodni Krakowskich, natomiast od Od 1995 do 2010 prowadził własną działalność gospodarczą.
Jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia "Sieć Solidarności"