Solidarność to znaczy razem

Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

Dla uczczenia 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w dniu 11 Listopada 2019 r. o godz. 12:00 Stowarzyszenie Sieć Solidarności oddało hołd Twórcom Niepodległości pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Krakowie.

Delegacja w składzie: Piotr Warisch członek zarządu., Zbigniew Ferczyk senior, rocznik 1925 i Krzysztof Bachmiński - b. Prezydent Krakowa złożyli, wspólnie z członkami Stowarzyszenia kwiaty. Okolicznościową mowę wygłosił prezes Edward E. Nowak w oparciu o deklarację Naczelnika Józefa Piłsudskiego w Sejmie 19 lutego 1919 roku.

Następnie odśpiewaliśmy "My, pierwsza brygada".

Po uroczystości, udaliśmy się na okolicznościowe spotkanie Sieci Solidarności.

Opowiadaliśmy o naszych doświadczeniach działalności na rzecz niepodległości i wolności Polski a otworzył je Zbigniew Ferczyk, który pamiętał Polskę Niepodległą, potem kolega Zygmunt Łenyk opowiedział o powstawaniu Konfederacji Polski Niepodległej, partii która Niepodległość przyjęła za swój główny cel, o marszach Kadrówki mówiła Danuta Kinaszewska a potem inni członkowie Sieci Solidarności dzielili się swoimi wspomnieniami z opozycyjnej działalności: Józef Lassota, Jan Ciesielski, Jan Skrzypek, Celina Balik, Henryk Kowal, Piotr Warisch, Józefa Parzelska, i inni.