Solidarność to znaczy razem

Pomoc dla rodzin z Czernihowa w Ukrainie

Pomoc dla rodzin z Czernihowa w Ukrainie
SOLIDARNOŚĆ RODZIN - СОЛІДАРНІСТЬ СІМЕЙ

Stowarzyszenie Sieć Solidarności od półtora roku pomaga rodzinom - ofiarom wojny w Ukrainie. Utworzyliśmy program nazwany Solidarność Rodzin, powstał mały zespół: Anna, Natalia, Krystyna, Krzysztof, Edward, małżeństwo Ela i Jacek. Wybraliśmy miasto i region Czernihowa. Mamy tam swojego zaufanego ukraińskiego partnera Stowarzyszenie Beket, którym kieruje Wołodymyr.

Dosyć regularnie wysyłamy do 30 rodzin paczki, z żywnością, artykułami sanitarnymi, ubraniami, rzeczami, które mogą im się przydać w domu, w odbudowie zniszczonych mieszkań, niekiedy są to bardzo specyficzne produkty jak np. specjalny rodzaj mleka dla chorego dziecka. Wysłaliśmy także urządzenia, dzięki którym mogą podjąć jakąś działalność zarobkową, nawet rowery, które ułatwiają przemieszczanie się, laptopy dla uczniów. W lecie ub. udało się zorganizować wakacje w Małopolsce dla 18 dzieci.

Paczki najczęściej zawozi bezinteresownie do Ukrainy zaprzyjaźniony z nami Kuba (wspaniały człowiek), po przyjeździe nadaje na Nova Poszta (świetna ukraińska firma). W Czernihowie, przyjaciele z Beketu odbierają paczki, informują rodziny i przekazują im przesyłki.

Cała akcja jest sponsorowana przez ludzi, którzy wpłacają nam pieniądze, niekiedy są to niemałe kwoty, innym razem drobniejsze, ale regularnie. Łącznie zebraliśmy w ub. roku ponad 86 tysięcy złotych. Od kilku miesięcy dołączyła do nas p. Krystyna Zachwatowicz ze swoją Fundacją Kraków Kyoto. W pomoc zaangażowali się uczniowie z prywatnego liceum na Grodzkiej.

W okresie świątecznym wysłaliśmy kolejny już 9-ty transport, który dotarł do rodzin. Otrzymaliśmy od nich serdeczne podziękowania i zdjęcia, niektóre pozwalamy sobie zamieścić.

Semyrozum
Bardzo dziękujemy za prezenty noworoczne, dzieci są bardzo szczęśliwe, nasza rodzina życzy wam szczęśliwych świąt, szczęścia, zdrowia i wszystkiego najlepszego. Mieszkamy już w odbudowanym domu, ale nie ma drzwi i sufit jeszcze niedokończony. Ale dużo nam się już udało zrobić, na zdjęciu jest do i po.
Maksymenko
Dzień dobry, paczka została dzisiaj odebrana. Chcę wyrazić ogromną wdzięczność Wam i partnerom z Polski, za opiekę i pomoc, jest nam bardzo miło, że o nas nie zapominacie. Przesyłka cudowna, jest mnóstwo pyszności, dzieci są zachwycone.
Dziękujemy bardzo!)
Ponomarenko
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Dziękujemy bardzo za prezenty, wszystko pasuje i jest bardzo fajne.
Często wspominamy nasz wyjazd, Waszą opiekę i ciepło!
Blyzniuk
Bardzo dziękujemy za prezenty i troskę.
Życzę wam, aby w Nowym Roku byli w życiu tylko tacy ludzie, którzy kochają was po prostu za to, kim jesteście, wierzą w was tak bardzo, że zaczynacie wierzyć także w siebie, i którzy sprawiają, że widzicie słońce tam, gdzie są chmury.
Melnychenko
Dostaliśmy od was sporo prezentów, wszystko pasuje rozmiarowo. Dzieci są zadowoleni.
Bardzo bardzo dziękujemy i szczęścia życzymy Nowym Roku.
Perevera
Dziękujemy za przesyłkę, teraz mam rower i mogę jeździć do pracy. Życzymy, aby w roku 2024 spełniły się wszystkie Państwa marzenia i plany, a w roku 2023 wszelkie kłopoty i problemy pozostały.
Dziękujemy za pomoc!

Ukraina potrzebuje naszej solidarności.
Konto BANK PeKao SA: PL 66 1240 4719 1111 0010 5101 3852 dopisek SOLIDARNOŚĆ RODZIN

[EEN-08.01.2024]