Solidarność to znaczy razem

Sieć Solidarności na musicalu "1989"

26 maja spora grupa członków Sieci Solidarności zachwycała się musicalem 1989 w Teatrze Słowackiego.
Byliśmy na spektaklu w tłumie młodzieży szkolnej i radość była patrzeć na żywiołowy odbiór przedstawienia, zakończony długą owacją na stojąco.

"1989" toporywający spektakl muzyczny, który porusza, namawia do refleksji i nawiązuje doaktualnej sytuacji w Polsce. Wielez nas odnajdowało swoje losy i przeżycia w tym spektaklu.

"1989" - musical w reżyserii Katarzyny Szyngiery do którego muzykę stworzył jeden z najlepszych polskich producentów rapowych - Andrzej Mikosz “Webber" a jego pomysłodawcą jest Marcin Napiórkowski.

"1989" ukazuje upadek komunizmu z nowej perspektywy. Wydarzenia znane z kronik filmowych i podręczników historii ożywają na scenie oglądane oczami trzech fascynujących par. W życiu Krystyny i Władka Frasyniuków, Daunty i Lecha Wałęsów i Gajki i Jacka Kuroniów idee rywalizują z miłością, entuzjazm zderza się z ciężarem historii, a bohaterstwo przeplata się z rodzinnymi tragediami. Widzowie towarzyszą bohaterom w momentach ikonicznych - podczas strajków w stoczni i przy Okrągłym Stole - ale też w intymnych chwilach radości i cierpienia przeżywanych w zaciszach peerelowskich mieszkań lub więziennych celach.

[EEN]