Solidarność to znaczy razem

Przyjęto Plan Stowarzyszenia Sieć Solidarności na 2024

Przyjęliśmy Plan Sieci Solidarności na 2024 r: 35 lecie ROKU 1989; 4 czerwca świętem państwowym

111. Zarząd Stowarzyszenia Sieć Solidarności podjął uchwałę o Planie Działalności w 2024 roku.

Postanowiliśmy, że w bieżącym roku będziemy koncentrować naszą działalność na obchodach 35.rocznicy wydarzeń Roku 1989, a szczególnie na wyborach 4 czerwca oraz powołaniu Tadeusza Mazowieckiego na premiera rządu.

Pragniemy, aby 4 czerwca - dzień założycielski III Rzeczpospolitej Polskiej stał się jednym z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. Mamy przygotowany projekt, z którym zamierzamy wystąpić, o poparcie do obywateli oraz innych organizacji społecznych.

W drugiej połowie roku uczcimy 40. rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki i przypomnimy o powstałej wówczas Obywatelskiej Inicjatywie w Obronie Praw Człowieka "Przeciw Przemocy'.

Zamierzamy także aktywnie uczestniczyć w procesie demokratyzacji, przywrócenia praworządności w naszym kraju.
W oddzielnych postach opiszemy bardziej szczegółowo przyjęty Plan 2024 roku.

Plan ogólny oraz Plan-Kalendarium będzie można odnaleźć na stronie internetowej Sieci Solidarności www.sss.net.pl w dziale "Działalność">Plan-Kalendarium

Podczas zebrania postanowiliśmy pozostawić składkę członkowską w wysokości 10 zł/miesiąc bez zmian, apelując o większe wpłaty, wg. indywidualnych możliwości. Podjęta została uchwała o zwolnieniu z opłacania składek w br. wobec 7 członków.

Nowym członkiem Stowarzyszenia Sieć Solidarności został kolega Bogusław Kantor pracownik i członek Solidarności na wydziale Zgniatacza b. Huty im. Lenina. SSS liczy 102 członków.

Kolejne 112. Zebranie zarządu zaplanowano na 19 lutego.

[EEN]