Solidarność to znaczy razem

Nasze Stowarzyszenie kupiło pulsoksymetr

Kupiliśmy pulsoksymetr. Pulsoksymetr to niewielkie, elektroniczne urządzenie medyczne służące do pomiaru wysycenia krwi tlenem, czyli saturacji (SpO2). Urządzenie mierzy także puls.

Ze względu na niewielkie rozmiary i prostotę obsługi, pulsoksymetry świetnie sprawdzają się w użytku domowym. Polecane są zwłaszcza pacjentom w czasie tlenoterapii.

Wynik badania wyrażany jest procentowo. Przykładowo wynik SpO2 96% oznacza, że w chwili badania 96% hemoglobiny przenosi tlen do tkanek badanego.

Norma saturacji u osoby zdrowej oscyluje na poziomie 95-99%. Wartości te są nieco niższe u osób starszych (wynik prawidłowy mieści w granicy to 93-95%), a także u palących. Chorzy w trakcie tlenoterapii mogą mieć saturację na poziomie 100%.

Jeżeli saturacja jest niższa niż 90%, mamy do czynienia z niedotlenieniem organizmu. Niska saturacja to zagrożenia zdrowia i życia, dlatego wymaga pilnej interwencji medycznej.

Pulsoksymetr jest dostępny w naszym biurze, proszę osoby zainteresowane o zgłaszania się do członków zarządu. Będzie udostępniany na kilka dni członkom, którzy są zarażeni COVID.

Przypominam, że nasi członkowie, którzy mają objawy zarażenia koronawirusem mogą zrobić odpłatny test. Zgodnie z decyzją Zarządu, będą one refinansowane na podstawie paragonu.

Proszę o pilny kontakt przed testem lub po jego wykonaniu z Edward Nowak 600-0057-23.

Oto link do zarejestrowania się on-line: https://covid19.gyncentrum.pl

Edward E. Nowak
Prezes Stowarzyszenia
Sieć Solidarności