Solidarność to znaczy razem

Opłatek Stowarzyszenia Sieć Solidarności 2022 w Nowohuckim Centrum Kultury

Życzenia świąteczne i noworoczne dla członków i sympatyków Sieci Solidarności i ludzi szeroko rozumianego ruchu społecznego "Solidarność"
Święta Bożego Narodzenia oraz dobiegający końca rok 2022, jakże bolesny, skłaniają do refleksji nad tym co minęło, ale tym bardziej nad tym co nas czeka.

Rok 2022, mam nadzieje pozostanie w naszej pamięci jako rok X lecia działalności Sieci Solidarności. Podziękowaliśmy SOBIE wzajemnie za te lata i SOLIDARNYM, którzy nas wspierali. Mam wrażenie, że nie zmarnowaliśmy tych lat i pozostawiliśmy wiele pamiątek w sercach i umysłach ludzi. "Dziękowaliśmy za wolność" wielu wspaniałym ludziom Solidarności i opozycji, pamiętaliśmy o rocznicach wydarzeń, o ludziach, także o naszych zmarłych koleżankach i kolegach. W tym roku, w naszym regionie zmarli: Lucjan Toch, Mieczysław Gil, Krystyna Sieniawska, Tadeusz Pikulicki, Bożena Wyrozumska, Stefan Wilkanowicz, Marian Bracha, Maria Cieślawska, Edward i Mirosław Postawa, Jadwiga Jerschina, Jacek Smagowicz, Wiesław Kurczych, Dariusz Warpas; uczcijmy ich chwilą zadumy.

Zakończyła się druga a rozpoczęła trzecia kadencja władz Sieci Solidarności z odnowionym i odmłodzonym zarządem, w którym jest połowa kobiet i mężczyzn. wielka nadzieja.

W tym roku bardzo dużo uwagi poświeciliśmy sprawom integracji, bywaliśmy w teatrze, na spacerach, debatach, w muzeach, pływaliśmy statkiem, celebrowaliśmy urodziny naszych członków, byliśmy razem, aktywni i twórczy. Mam nadzieje, że będziemy te działania kontynuować i jeszcze większa część naszych członków i sympatyków weźmie w nich udział.

Przyjaciele, koleżanki i koledzy, na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2023, życzę każdemu z Was, Waszym rodzinom i bliskim nade wszystko zdrowia i pomyślności. Dedykuję nam wszystkim ŻYCZENIA WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI I MIŁOŚCI. Bądźmy razem i starajmy się przezwyciężać podziały w naszym środowisku, w naszym kraju, w Europie i w świecie. Ukrainie życzymy wyzwolenia i pokoju oraz odbudowy ich kraju. Nam, żebyśmy potrafili zbudować na nowo Polskę równości i wolności dla wszystkich obywateli, kraju praworządnego i sprawiedliwego, przyjaznego dla innych.

Edward E. Nowak
Prezes Stowarzyszenia Sieć Solidarności