Solidarność to znaczy razem

Pierwsze paczki w Czernihovie

Pierwsze paczki dotarły do Czernihowa. Programwsparcia rodzin polskich dla rodzin ukraińskich - ofiar wojny pozostających w Ukrainie, został rozpoczęty.

Wieziemy paczki dla 30 rodzin ukraińskich, które stały się ofiarami rosyjskiej agresji. Dostarczymy paczki do współpracującej z nami Asocjacji Inicjatyw Miejskich z Czernihova, a oni przekażą paczki rodzinom ukraińskim. W środku każdej z paczek jest list od rodziny polskiej a także informacja o Programie "Solidarność Rodzin". Staraliśmy się odpowiedzieć na zapotrzebowanie danej rodziny, ale siłą rzeczy ten pierwszy transport zawiera głównie podstawowe produkty żywnościowe o dłuższym terminie trwałości, artykuły higieniczne i sanitarne, koce, śpiwory, podstawowe leki, ale także coś dla dzieci, słodycze, zabawki, ubiory. Każda z rodzin kierowała się własnymi zamiarami i możliwościami. Liczymy na to, że poza pomocą konkretnym rodzinom ukraińskim pozostającym w swoim kraju, nawiążą się relacje pomiędzy rodzinami polskimi i ukraińskimi.

30 lipca, nasi partnerzy z Agencji Miejskich Inicjatyw z Czernihova przysłała nam informacje, że wszystkie 32 paczki dotarły do nich i są w dobrym stanie. Większość paczek już została przekazana rodzinom.

Bardzo się cieszymy, ze możemy wspierać rodziny ukraińskie, a polskim rodzinom wyrażamy wdzięczność za solidarność.
Dziękujemy AMI za pomoc i zaangażowanie.

Dziękujemy wszystkim polskim rodzinom, które zaangażowały się w nasz program i przygotowały paczki, ale także tym, którzy przekazali nam pieniądze i w których imieniu paczki przygotował nasz zespół.

Serdeczne podziękowania dla bliskiej nam Fundacji "Solidarność Bez Granic", która użycza nam swoich możliwości logistycznych.

Nasz Zespół kontynuuje swoją pracę i zwracamy się do kolejnych rodzin polskich (a może nie tylko) aby zechciały objąć wsparciem kolejne rodziny ukraińskie, będące ofiarami rosyjskiej agresji. Można także pomagać w inny sposób, choćby finansując ten program.

Zgłoszenia do udziału w programie: sr.ukraina@gmail.com lub tel. +48 514 962 367.
Konto BANK PKO SA: PL 66 1240 4719 1111 0010 5101 3852 dopisek SOLIDARNOŚĆ RODZIN

Zespół Programu SOLIDARNOŚĆ RODZIN: Dyrektor: Anna Kozłowska (Dyrektor), Nataliya Bishko, Edward E. Nowak, Elżbieta i Jacek Niedźwiecki, Krystyna Ryczaj-Marchewczyk, Valeria Shtepa.


[EEN