Solidarność to znaczy razem

Sieć Solidarności z Ukrainą

Na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się manifestacja zorganizowana przez środowiska ukraińskie oraz Komitet Obrony Demokracji, w II rocznicę otwartej, pełnoskalowej agresji Federacji Rosyjskiej dokonanej 24 lutego 2022 r. na Ukrainę. Sieć Solidarności od początku swojej działalności czynnie angażuje się w popieranie walczącej o swoją wolność i niepodległość Ukrainy. Bierzemy udział w manifestacjach solidarności, w innych formach poparcia. Zorganizowaliśmy program Solidarność Rodzin, w ramach którego udzielamy wsparcia rodzinom ukraińskim z Czernihowa - ofiarom wojny. W tej chwili staramy się o ponowne sprowadzenie na kolonie letnie do Małopolski grupy dzieci. Wielu naszych czlonków indywidualnie pomaga rodzinom ukraińskim.

Nie mogło nas także zabraknąć 24 lutego 2024. w drugąrocznicę rosyjskiej agresji. Uczestniczyliśmy licznągrupą w manifestacji na krakowskim rynku a potem ponieśliśmy wspólnie ukraińską flagę pod rosyjski konsulat aby wyrazić nasz sprzeciw przeciwko imperialnej Rosji.

Wieczorem uczestniczyliśmy w koncercie zorganizowanym przezartystówTeatru im. J. Słowackiego w Krakowie i zaproszonychgościm.in. Pawła Domagały i Julii Kamińskiej, Tatiana Malkovej, Werusha, Jorgos Skoliasa, którzy dali koncert charytatywny.

Po niezwykłym koncercie, Fundacja Stand with Ukraine prowadziła zbiórkę dla dzieci z rodzin przyfrontowych.

Link do aktualnej zbiórki:�https://pomagam.pl/wsparcieua

Galerie


galerii: 2, na stronach: 1