Wszystkim Ludziom 4 Czerwca wyrażamy wdzięczność za zaangażowanie, a nade wszystko za pracę jaką ofiarowali społeczeństwu Małopolski, naszej Ojczyźnie. To dzięki tym Ludziom, rozpoczął się w naszej Ojczyźnie proces demokratyzacji, a my staliśmy się członkami Społeczeństwa Obywatelskiego. Dziękujemy za Wolność i Solidarność.

Poniżej znajduje się lista 2676 osób, które udało się zidentyfikować jako osoby zaangażowane w Wybory ’89, w najróżniejszej formie, począwszy od kandydatów do Sejmu i Senatu, poprzez działaczy Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego oraz lokalnych komitetów, osoby kierujące kampanią wyborczą, zajmujące się promocją kandydatów MKO, pracujących w biurze prasowym, w radiu i telewizji, w licznych punktach informacyjnych, organizujących spotkania wyborcze, ludzi kultury użyczających swojego talentu dla promocji naszych kandydatów, wydawców pism, dziennikarzy, fotografów, drukarzy, roznoszących ulotki i materiały, rozlepiających plakaty, wytwórcom materiałów, gadżetów, znaczków, itp. , członków komisji wyborczych i mężów zaufania, ankieterów i analityków, osób które wniosły wpłaty na fundusz wyborczy, oraz tym, którzy zaoferowali pomoc materialną, od papieru na wydawnictwa, poprzez maszyny a nawet samochody, użyczających mieszkań i lokali, ludziom którzy z własnej inicjatywy realizowali najróżniejsze, niekiedy niezwykłe, oryginalne pomysły i innym aktywnym osobom tutaj niewymienionym. Lista zawiera także osoby zaangażowane w Kampanii Konfederacji Polski Niepodległej, która wystawiła własne listy i prowadziła własną kampanię wyborczą, szlachetnie rywalizując z kandydatami Komitetu Obywatelskiego "Solidarność".

Lista ta jest zupełnie niewystarczająca, bowiem w Małopolsce zaangażowanych było kilkakrotnie więcej osób, którzy wciąż pozostają anonimowi. Bardzo prosimy o sprawdzenie Listy i skorygowanie, poprawienie pisowni nazwisk i imion, a nade wszystko o uzupełnienie.

Stowarzyszenie Sieć Solidarności

Ludzie 4 Czerwca

Id Nazwisko i imię Szczegóły
488 Fryś Agnieszka
489 Fudza Erwin
490 Fugiel Piotr
491 Fuksa Maria
492 Fuksa Stanislaw
493 Fuliński Andrzej
494 Fulro Iwona
495 Fundament Eugeniusz
496 Furmanik Maria
497 Fyda Danuta
498 Fydrych Marek
499 Gaberle Andrzej
500 Gabryś Malina
501 Gabzdyl Mirosław
502 Gac Stanisław
503 Gac Zofia
504 Gacek Andrzej
505 Gadek Artur
506 Gadomska-Nakoneczna Maria
507 Gadowski Witold
508 Gaj Andrzej
509 Gaj Bożena
510 Gajda Barbara
511 Gajdziński Jerzy
512 Gala Barbara
513 Galant Jacek
2656 Galica Andrzej
514 Galicka Zofia
515 Galos Andrzej
516 Gałęziarka Barbara
517 Gałuszka Paweł
518 Ganko Marta
519 Garapich Michał
520 Garbacik Teresa
521 Garpiel Joanna
522 Gasiński Marek
523 Gaszewski Józef
524 Gasztold Małgorzata
525 Gaślewicz Andrzej
526 Gawarecki Wojciech
527 Gawęda Adam
528 Gawin Andrzej
529 Gawin Bogumił
530 Gawlikowski Maciej
531 Gaworska Beata
532 Gawrońska Beata
533 Gawroński Krzysztof
534 Gawryla Edmund
535 Gazda Andrzej
536 Gąsior Wanda
537 Gąsior Zofia
538 Gąsiorowska Maria
539 Gąsowski Tomasz
2657 Gebel Helena
540 Gegoraszczuk Ewa
541 Geissler Małgorzta
2675 Geremek Bronisław
542 Gerll Bohdan
543 Gerll Jadwiga
544 Geyer Ryszard
545 Gębski Jan
546 Gibadło Bronisław
547 Gierczak Jolanta
548 Gil Mieczysław poseł
549 Ginter Bolesław
550 Gisztowt Jolanta
551 Gitis Witold
552 Gitys Anna
553 Giza Marek
554 Globa Adam
555 Globisz Krzysztof
556 Glogier
557 Głogowska Edyta
558 Głowacz Lucjan
559 Głowniak Anna
560 Gmys Jan
561 Gniadek Anna
562 Gnoińska Alicja
563 Gnowski Zbigniew
564 Gocał Ewa
565 Godlewska Małgorzata
566 Godlewska Marta
567 Godlewski Stanisław
568 Godula Róża
569 Godynia Teresa
570 Goe Bogdan
571 Gofron Piotr
572 Golański Ryszard
573 Golczewska Irena
574 Goldgart
575 Golec Joanna
576 Goliński Jan
577 Gołański Ryszard
578 Gołaś Andrzej
579 Gołaś Jerzy
580 Gołąb Katarzyna
581 Gołębiowska Janina
582 Gomola Helena
583 Gorbiel Adam
584 Gordziałkowski Jan
585 Gorgoń Kazimierz
586 Görlich Krzysztof
587 Goroziałkowski Jan
588 Gorson Kazimierz
589 Gorzecki Tadeusz
590 Gorzyna Zofia
591 Gospodarczyk Małgorzata
592 Gostyński Stanisław
593 Gostyński-Jakuszewska
594 Gościej Janina
595 Gozdek Ryszard
596 Góra Józefa
597 Góra Kornel
598 Góral Stanisław
599 Górka Zbigniew
600 Górska Agnieszka
601 Górska Barbara
602 Górska Iwona
603 Górski Bogdan
604 Górski Ludwik
605 Grabczyk Franciszek
606 Grabowska Irena
607 Grabowski Andrzej
608 Grabowski Tomasz
609 Grabski Marek
610 Graczyk Roman
611 Grad Stanislaw
612 Gradowicz Barbara
613 Grajcarek Anna
614 Gramatyka Jan
615 Graś Paweł
616 Greda Jarosław
617 Grega Wojciech
618 Greger Maria
619 Gregoraszczuk Ewa
620 Greka Jerzy
621 Grel Jadwiga
623 Grela Jerzy
622 Grela-Jaskowska Janina
624 Grell Bogdan
625 Grochola Julian
626 Grocki Edward
627 Grodniewicz Władysław
628 Grodowicz Barbara
629 Grodzka Ewa
630 Grohs Ewa
631 Gromes Danuta
632 Grot Adam
633 Grotowska Barbara
634 Grotowska Barbara
635 Grubiel Andrzej
636 Gruca Anna
637 Gruszczyńska Maria
638 Gruszczyńska Urszula
639 Gruszecki Donat
640 Gruszecki Witold
641 Gryboś Ryszard
642 Gryglewski Ryszard
643 Grzebiela Czesław
644 Grzesiak Katarzyna
645 Grzeszczyk Marian
646 Grześniak Zofia
647 Grzęda Anna
648 Grzybowska Wanda
649 Grzywna Teresa
650 Gumińska Maria
651 Gunkiewicz Leszek
652 Gurgul
653 Gut Barbara
654 Gut Jan
655 Gut Stanislaw
656 Guzek Łukasz
657 Haber Halina
2615 Haber Ryszard
658 Haj Ewa
659 Hajdarowicz Grzegorz
660 Hajduga Barbara
661 Hajduk Agnieszka
662 Hajduk Elżbieta
663 Hajduk Krystyna
664 Hajduk Stanisław
665 Hajto Ewa
666 Halicz Tadeusz
667 Halkowski Henryk
668 Hanausek Stanisław
669 Handzlik Stanisław
670 Hankus Mieczyslaw
671 Hanusiak Stanisław
672 Haraf Andrzej
673 Harasimowicz Mateusz
674 Hasior Celina
675 Hejda Magdalena
676 Helczyńska Maria
677 Henke Jolanta
678 Hennel Franciszek
679 Hennelowa Józefa posłanka
680 Herczyński Tadeusz
681 Herdegen Andrzej
682 Herdegen Anna
683 Herzog Aleksander
684 Hlawaty Marta
685 Hoffmann Ewa
686 Holcer Maciej
687 Holda Adam
688 Holender Janusz
689 Hołownia Władysław
690 Hołubowicz Ryszard
691 Hołyńska Barbara
692 Honowska Maria
693 Hopkowicz Marian
694 Horodyski Tadeusz
695 HóL Marian
696 Hrabia Felicjan
697 Hryszkiewicz Jan
698 Huk Maria
699 Huk Tadeusz
700 Hussakowski Władysław
701 Hyra Bogumiła
702 Idzik Stefan
703 Iedo Maria
704 Ignatowicz Teresa
705 Indyk Maria
706 Irzyk Józef
707 Iwańska Aniceta (Iwiańska?)
708 Iwasik Miłosz
709 Izdebski Andrzej
710 Izdebski Edward
711 Jabłonka Albina
712 Jabłonka Teresa
713 Jabłoński Franciszek
714 Jach Tadeusz
715 Jackowska Katarzyna
716 Jackowska Olga (Kora)
717 Jadowska-Barczyk Anna
718 Jagiełło Adam
719 Jagła Stefan
720 Jagocha Artur
721 Jaicha Anna
722 Jajeśnica Władysław
723 Jajte-Pachota Jerzy
724 Jakubiec M.
725 Jakusiec Malgorzata
726 Jamborska Józefa
727 Jamrozik Atilla Leszek
728 Jamska Hanna
729 Janczura Agata
730 Janczy Stanisław
731 Janczyk Anna
732 Janeczek Włodzimierz
733 Jania Adam
734 Janicki Artur
735 Janiec Jacek
736 Janiec Małgorzata
737 Janik Albin
738 Janik Józef
739 Janik Tadeusz
740 Janiszewska Anna
741 Janiszewski Zygmunt
742 Jankowska Danuta
744 Jankowski Stanisław M.
743 Jankowski Zdzisław
745 Janowiec Tomasz
746 Jantos Małgorzata
747 Janus Wiesław
748 Januszewski Stanislaw
749 Januszkiewicz Tomasz
750 Jański Andrzej
751 Jardanek Marta
752 Jarecka Jadwiga
753 Jarek Tomasz
754 Jarosławski Maria
755 Jarosz Adam
756 Jarosz Jerzy
757 Jarosz Piotr
758 Jarosz Teresa
759 Jaroszyńska Janina
760 Jaroszyńska Monika
761 Jasicka Irena
762 Jasieńska Ewa
763 Jasiński Antoni
764 Jaskowski Andrzej
765 Jastrzębski Roman
2676 Jaszuński Grzegorz
766 Jaśkiewicz Obydzinska
767 Jawczyk Roman
768 Jawień Jakub
769 Jawor Andrzej
770 Jaworska Anna
771 Jaworska Lucylla
772 Jaworski Janusz
773 Jaworski Józef
774 Jaworski Zbigniew
775 Jednaka Teresa
776 Jedwaby Barbara
777 Jeleń Eugeniusz
778 Jenschine Jadwiga
779 Jerschina Jan
780 Jesionka Maria
781 Jewuła Jan
782 Jeziorny Lech
783 Jędras Maria
784 Jędrzejowski Piotr
785 Jończyk Andrzej
786 Jordan Maria
787 Józefczyk Stanisław
788 Jucha Jan
789 Juchnowicz Stanisław
790 Juchowska Ewa
791 Juda Antoni
792 Jungiewicz Józef poseł
793 Jurasz Tadeusz
794 Jurczak Stefan
795 Jurczyk Katarzyna
796 Jurga Włodzimierz
797 Jurkiewicz Beata
798 Jurkowski Jerzy
799 Juszczyk Antoni
800 Juszczyk Hanna
801 Juszczyk Teofil
802 Juszczyk Wiesław
803 Kabat Leslaw
804 Kaczanowski Adam
805 Kaczmarczyk Jacek
806 Kaczmarczyk Józef
807 Kaczmarski Andrzej
808 Kaczor Kazimierz
809 Kaczor Wladyslaw
810 Kaczorowska Anna
811 Kaczorowska Rita
812 Kaczorowski Wiesław
813 Kahl Krystyna
814 Kalarus Tomasz
815 Kalemba Roman
816 Kaleta Jerzy
817 Kalęda P.
818 Kalicka Agnieszka
819 Kalista Elżbieta
820 Kalmus Aleksander
821 Kalwa Zbigniew
822 Kałuża Jarosław
823 Kamińska Anna
824 Kamińska Maria
825 Kanaus Katarzyna
826 Kanciurek Adam
827 Kania Maria
828 Kania Michal
829 Kantor Bogusław
830 Kański Bogdan
831 Kapanowska Krystyna
832 Kapotka Andrzej
833 Karbowniczek Henryk
834 Karkowski Adam
835 Karnata Wiesław
836 Karocki Andrzej
838 Karolczyk Zofia
837 Karolczyk-Kostuch Stanisława
839 Karus Stanisław
840 Karwalsz Anna
841 Karwowski Krzysztof
842 Karwowski Zbigniew
843 Karzerzowski Kazimierz
2658 Kaspruś (?)
844 Kasprzak Mieczysław
845 Kasprzyk Adam
846 Kasprzyk Krzysztof
2616 Kastory Andrzej
847 Kasza Marcin
848 Kaszuba Stefan
849 Kawaler Józef
850 Kawalska Ewa
851 Kawecka Maria
852 Kawęcki Ryszard
853 Kazewska Teresa
854 Kazimierczak Antonina
855 Kazmierczak Roza
856 Kądziela Małgorzata
857 Keandur Anna
858 Kędra Krystyna
859 Kędziołka Jan
860 Kędziora Mieczysław
861 Kępińska Barbara
862 Kępiński Zygmunt
2617 Kęsek Janina
863 Kiełbikowski Władysław
864 Kiełkowicz Jerzy
865 Kieta Małgorztaa
866 Kijania Bogumił
867 Kijowska Krystyna
868 Kirsek Stanisław
869 Kiryk Janina
870 Kisiel Lesław
871 Kisiel Wanda
872 Kisielewicz Danuta
873 Kisielewski Bogdan
874 Kisielewski Kazimierz
875 Kisielewski Piotr
876 Kiślewicz Tomasz
877 Klapa Aniela
2618 Klassa Jan
878 Kleczkowski Piotr
879 Kleszczyńska Barbara
880 Kleszok Alicja
881 Klewczyc Lech
882 Klewżyc Lech
883 Klęsk Romana
884 Klich Bogdan
885 Klich Jacek
886 Klima Jan
887 Klimek Kazimierz
888 Klinger Magdalena
889 Klisiewicz Wiesław
890 Klossow-Samkowa Barbara
891 Kluz Franciszek
892 Klweska Zofia
893 Kłaput Anna
894 Kłeczek Eugeniusz
895 Kłeczek Marta
896 Kłoczowski Jan Andrzej OP
897 Kłyś Andrzej
898 Kmieć Stanisława
899 Kmita Andrzej
900 Knapczyk Eugeniusz
901 Knapikowa Marta
902 Knaus Jan
903 Knaus Katarzyna
904 Knurowski Włodzimierz
2619 Kobiela Stanisław
905 Kobos Artur
906 Kobos Stanisława
907 Kochan Ryszard
908 Kochanowska Irena
909 Kochenek Marcin
910 Kociel Wacław
2620 Kocot Barbara
911 Koeller Teresa
912 Kois Wiesław
913 Koj Aleksander
914 Kokesz Irena
915 Kokusita Tomasz
916 Kolasa Anna
917 Kolba Grzegorz
918 Kolber Stanisław
919 Kolbian Jolanta
920 Kolbiarz Jolanta
921 Koldan Leopold
922 Kolenda Katarzyna
923 Kolenda Zygmunt
924 Kolińska Maria
925 Kołaczyk Tadeusz
926 Kołas Marek
927 Kołłątaj Bogusław
928 Kołodziej Halina
929 Kołodziej Ryszard
930 Kołodziej Stanislaw
931 Kołodziejczyk Maciej
2621 Komasara Jan
932 Komenda Marek
933 Komorowska Halina
934 Komorowski Andrzej
935 Komykowski Stanisław
936 Konieczna Genowefa
2622 Konieczna Irena
937 Konieczny Krzysztof
938 Konieczny Mieczysław
939 Konieczny Tadeusz
940 Konieczny Zygmunt
941 Konik Roman
942 Konik Tadeusz
943 Kononowicz Tadeusz
944 Konopka Aldona
945 Konopka Genowefa
946 Konopka Roman
947 Kopczyński Janusz
948 Kopecka Alina
949 Kopecka Barbara
950 Kopeć Anna
951 Kopijka Tadeusz
952 Kopiński Piotr
953 Korbas Jacek
954 Korbut Artur
955 Korcela Janina
956 Korczowska Zofia
957 Kordylewska Zofia
958 Kornaś Stanisław
959 Kornecki Mikołaj
960 Kornecki Ryszard
961 Korsa Rafał
962 Korusiewicz Adam
963 Korytowski Adam
964 Korzec Jolanta
965 Korzeniak Irena
966 Korzeniowska Alina
967 Korzeniowski Sławomir
968 Kosakowska Urszula
969 Kosch Jan
970 Kosch Stanisław
971 Kosek Jan
972 Kosek Tadeusz
973 Kosek Wanda
974 Kosela Józef
osób: 2676, na stronach: 6


Lista



Sporządzenie Listy było możliwie nade wszystko dzięki zestawieniom z 1989 roku, jakie dostarczył kol. Zdzisław Blok, który w tamtym czasie zbierał wolontariuszy gotowych do pracy przy wyborach, także dzięki zdobyciu list osób pracujących w różnych komisjach, zbieraniu wszelkich informacji o ludziach 4 czerwca przez Edwarda Nowaka.