Wszystkim Ludziom 4 Czerwca wyrażamy wdzięczność za zaangażowanie, a nade wszystko za pracę jaką ofiarowali społeczeństwu Małopolski, naszej Ojczyźnie. To dzięki tym Ludziom, rozpoczął się w naszej Ojczyźnie proces demokratyzacji, a my staliśmy się członkami Społeczeństwa Obywatelskiego. Dziękujemy za Wolność i Solidarność.

Poniżej znajduje się lista 2676 osób, które udało się zidentyfikować jako osoby zaangażowane w Wybory ’89, w najróżniejszej formie, począwszy od kandydatów do Sejmu i Senatu, poprzez działaczy Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego oraz lokalnych komitetów, osoby kierujące kampanią wyborczą, zajmujące się promocją kandydatów MKO, pracujących w biurze prasowym, w radiu i telewizji, w licznych punktach informacyjnych, organizujących spotkania wyborcze, ludzi kultury użyczających swojego talentu dla promocji naszych kandydatów, wydawców pism, dziennikarzy, fotografów, drukarzy, roznoszących ulotki i materiały, rozlepiających plakaty, wytwórcom materiałów, gadżetów, znaczków, itp. , członków komisji wyborczych i mężów zaufania, ankieterów i analityków, osób które wniosły wpłaty na fundusz wyborczy, oraz tym, którzy zaoferowali pomoc materialną, od papieru na wydawnictwa, poprzez maszyny a nawet samochody, użyczających mieszkań i lokali, ludziom którzy z własnej inicjatywy realizowali najróżniejsze, niekiedy niezwykłe, oryginalne pomysły i innym aktywnym osobom tutaj niewymienionym. Lista zawiera także osoby zaangażowane w Kampanii Konfederacji Polski Niepodległej, która wystawiła własne listy i prowadziła własną kampanię wyborczą, szlachetnie rywalizując z kandydatami Komitetu Obywatelskiego "Solidarność".

Lista ta jest zupełnie niewystarczająca, bowiem w Małopolsce zaangażowanych było kilkakrotnie więcej osób, którzy wciąż pozostają anonimowi. Bardzo prosimy o sprawdzenie Listy i skorygowanie, poprawienie pisowni nazwisk i imion, a nade wszystko o uzupełnienie.

Stowarzyszenie Sieć Solidarności

Ludzie 4 Czerwca

Id Nazwisko i imię Szczegóły
1456 Mucha Roman
1457 Mulewicz Jacek
1458 Musiał Lucyna
1459 Musiał Ryszard
1460 Musielak Anna
1461 Muszyńska Danuta
1462 Muszyński Witold
1463 Muzyk Ryszard
1464 Mydłowiecki Andrzej
1465 Myłło Anna
1466 Mytkoś Jan
1467 Nabielec Lilla
1468 Nadolny Czesław
1469 Najder Fryderyk
1470 Nalepa Adam
1471 Należny Tadeusz
1472 Nartowska Ewa
1473 Nartowski Zbigniew
1474 Nawałka Ewa
1475 Nawrocka Janina
1476 Nazim Artur
1477 Neszczyński Jarosław
1478 Nęcka Edward
1479 Nieć Joanna
1480 Niedora Józefa
1481 Niedźwiedzka Józefa
1482 Nielubowicz Marianna
1483 Niemczyk Elżbieta
1484 Niemczyński Czesław
1485 Niemiec Barbara
1486 Niewalda Waldemar
1487 Niewczas Halina
1488 Niewodniczański Jerzy
1489 Nikiel Tadeusz
1490 Nitecki Piotr
1491 Nitka Tadeusz
1492 Niźnikiewicz Jacek
1493 Niżegorodcew Anna
1494 Nogieć Aleksander
1495 Nosal Małgorzata
1496 Nosek Paulina
1497 Nosiadek Janusz
1498 Nowacka Beata
1499 Nowacki Stanisław
1500 Nowak Andrzej
1501 Nowak Czesław
1502 Nowak Dorota
1503 Nowak Edward poseł
1504 Nowak Ewa
1505 Nowak Janina
1506 Nowak Jerzy
1507 Nowak Krystyna
1508 Nowak Magdalena
1509 Nowak Maria
1510 Nowakowski Andrzej
1511 Nowicka Alina
1512 Nowicka Elżbieta
1513 Nowicka Genowefa
1514 Nowicki Wiktor
1515 Noworyta Tadeusz
1516 Nurkowski Kazimierz
1517 Nyczyk Maria
1518 Nyżek Barbara
1519 Obal Maciej
1520 Obidowicz Andrzej
1521 Obiorek Tomasz
1522 Obydziński Witold
1523 Ochyra Ryszard
1524 Odrzywolska Stanisława
1525 Odrzywolski Stanisław
1526 Ogarek Antoni
1527 Ogonowska Kinga
1528 Ogorzały Jerzy
1529 Ojbryl Antoni
1530 Okoń Tomasz
1531 Okoński Jan
2664 Okrutniewicz Zofia
1532 Olbrycht Jacek
1533 Olech Andrzej
1534 Olejarka Janusz
1535 Olejniczak Jerzy
1536 Olejnik Andrzej
2637 Oleksiński Eugeniusz
1537 Olesiak Andrzej
1538 Olesiak Krystyna
1539 Oleś A.
1540 Oleś Bożena
1541 Oleś Tadeusz
1542 Olko Bożena
1543 Olkuśnik Ludomir
1544 Olszewska Izabela
1545 Olszewski Kazimierz
1546 Olszowska Halina
1547 Olszowski Mieczysław
1548 Oniszczuk Mirosław
1549 Opach Lucyna
1550 Opiło Henryk
1551 Opioła Zdzisław
1552 Opiychal Mieczysław
1553 Oprych Aniela
1554 Oprychał Wojciech
1555 Oracz Jerzy
1556 Orkisz Janusz
1557 Orman Mieczysław
1558 Ornakowski Jan
1559 Ornawka Stanisław
1560 Orszula Michał
1561 Orszulak Maria
1562 Orwid Maria
1563 Orzechowska Barbara
1564 Orzechowski Emil
1565 Orzeł Jerzy poseł
1566 Osiadły Maria
1567 Osiewalski Jacek
1568 Osłow Michał
1569 Osowska Beata
1570 Ossowska Krystyna
1571 Ostachowicz Jerzy
1572 Ostafin Marek
1573 Osterwa-Czekaj Maria
1574 Ostojska Irena
1575 Otalega Jolanta
1576 Otmianowska Katarzyna
1577 Otwinowska Katarzyna
1578 Owca Stanisław
1579 Owczarek Dariusz
1580 Owczarek Edward
1581 Owczarek Krzysztof
1582 Owsiak Janusz
1583 Ozaist Barbara
1584 Pacanowski Igor
1585 Pachura Mieczysław
2638 Pacuła Andrzej
1586 Pacuła Marek
1587 Pająk Jolanta
1588 Pajdak Jacek
1589 Pajor Adam
1590 Pakoński Krzysztof
1591 Palecki Mariusz
1592 Paliś Andrzej
1593 Palko Zygmunt
1594 Palkowska Krystyna
1595 Palowska Zofia
1596 Paluch Barbara
1597 Paluch Ewa
1598 Paluch Jan
1599 Palusiński Józef
1600 Palusiński Stefan
1601 Palusiński Zbigniew
1602 Pałka Emilia
1603 Pałka Iwona
1604 Pałka T.
1605 Pamuła Marian
1606 Papierz Zbigniew
1607 Papierzowa Anna
1608 Paradowski Zbigniew
1609 Parasiewicz-Kaczmarska J.
1610 Partacz Jan
1611 Partyka Franciszek
1612 Paruch Benedykt
1613 Patka Iwona
1614 Patuła Urszula
1615 Paulo Andrzej
1616 Pawelec Aldona
1617 Pawica Monika
1618 Pawlaś-Forys Ewa
1619 Pawlicki Robert
1620 Pawlik Krzysztof
1621 Pawlikowska Anna
2665 Pawlikowski (?)
1622 Pawluś Barbara
1623 Pawłowska Bilska
1624 Pawłowska Jadwiga
1625 Pawłowski Krzysztof senator
1626 Pazura Maria
1627 Paździora Jan
1628 Pączek Rafał
1629 Pączek Zbigniew
1630 Pelczar Andrzej
1631 Penc Wiesław
1632 Permus Adam
1633 Permus Andrzej
1634 Perzyński Jerzy
1635 Peszek Jan
1636 Petrus Jerzy
1637 Pęczalska Maria
1638 Pfisterer Małgorzata
1639 Piastucha Bożena
1640 Piątkowska Joanna
1641 Piątkowski Andrzej
1642 Pieczka Helena
1643 Pieczkowska Zofia
1644 Piekarska Barbara
1645 Piekarski Bogusław
1646 Piekarz Jerzy
1647 Piekarz Tadeusz
1648 Pieniążek Jolanta
1649 Pierewicz Lucjan
1650 Piersciński Andrzej
1651 Pierzanowska Alina
1652 Pieśniewski Jacek
1653 Pietrus Włodzimierz
1654 Pietruszewski
1655 Pietrzak Jerzy
1656 Pietrzycha Ewa
1657 Pietrzyk Barbara
1658 Pietrzyk Krystyna
1659 Pietrzyk Krzysztof
1660 Piksa Władysław
1661 Pikulicki Tadeusz
1662 Pilawa Anna
1663 Pilawa Malgorzata
1664 Pilch Antoni
1665 Pilichowska Bogdana
2666 Pinkwart Maciej
1666 Piotrowska Krystyna
1667 Piotrowski Andrzej
1668 Piotrowski Krzysztof
1669 Piórecka Maria
1670 Piórko Barbara
1671 Pirkl Irena
1672 Pirowski Zenon
1673 Piszczkiewicz Czesław
1674 Piszczkiewicz Maria
1675 Piwowarczyk Kazimierz
1676 Piwowarska Elżbieta
1677 Plastucka Bożena
1678 Plaszczewska-Białek Zofia
1679 Plata Jan
1680 Plonowski Szczepan
1681 Ploskoń Andrzej
1682 Plucińska Jadwiga
2639 Płachta Henryk
1683 Płastucka Bożena
1684 Płatek Stanislaw
1685 Płaza Jacek
1686 Płażek Stefan
1687 Płodzień Andrzej
1688 Płodzień Teresa
1689 Płoszaj Janusz
1690 Pociask Zbigniew
1691 Pocielej Artur
1692 Podolec Barbara
1693 Podolec Jerzy
1694 Podoska Teresa
1695 Podzwan Henryk
1696 Pogon Zygmunt
1697 Polaczek Ewa
1698 Polaczek Wojciech
1699 Polony Anna
1700 Polonyi Jerzy
1701 Poniedziałek Marek
1702 Popławski Lesław
1703 Popławski Lucjan
1704 Poraszka Włodzimierz
1705 Porębska Wanda
1706 Porębski Czesław
1707 Postawka Ryszard
1708 Potaczek Danuta
1709 Potasz Jarosław
2640 Potępa Bogdan
1710 Potocki Andrzej
1711 Potocki Antoni
1712 Poźniak Marcin
1713 Poźniak Maria
1714 Poźniczek Joanna
1715 Pożawski Seweryn
1716 Półtawska Wanda
1717 Prager Adam
1718 Prażuch Wojciech
1719 Procyk Iwona
1720 Proczek Jerzy
1721 Prokop Jan
1722 Prokopowicz Wawrzyniec
1723 Pruszczyńska Anna
1724 Pruszyńska Anna
1725 Prystaj Andrzej
1726 Przełomiec Maria
1727 Przetacznik Jan
1728 Przewdzieda Maria
1729 Przygoda Anna
1730 Przygoda Zbigniew
1731 Przyłuska Zofia
1732 Przytuła Janina
1733 Przywara Anna
1734 Przywara Artur
1735 Psuj Sławomir
1736 Ptak Wiesław
1737 Ptasiński Leszek
1738 Ptyś Andrzej
1739 Puch Andrzej
1740 Pulczyński Jerzy
1741 Purol Krystyna
1742 Puzon Maria
1743 Pyrczak Ewa
1744 Pysz Stanisław
1745 Pytlak Wojciech
1746 Pytlarz Stanisław
1747 Rabsztyn Kazimierz
1748 Rachwalska Małgorzata
1749 Rachwalski Andrzej
1750 Rachwał Barbara
1751 Radwan Stanisław
1752 Radwański Andrzej
1753 Radwański J.
1754 Radzikowska Janina
1755 Radzikowska Kerc
1756 Radzikowska Zofia
1757 Radzikowski Jan
1758 Radziwiłowicz Jerzy
1759 Rakoczy Stanisław
1760 Rasińska Agnieszka
1761 Rataj Witold
1762 Ratajczak Józef
1763 Ratomski Jerzy
1764 Raźna Jadwiga
1765 Rączka Anna
1766 Reczek Jan
1767 Reczek Wacław
1768 Reczyński Witold
1769 Regnowska Zofia
1770 Reinfuss Robert
1771 Reisenkampf Wanda
2667 Remi Zenon
1772 Reutt Barabara
1773 Reutt Walerian
1774 Rey Paweł
1775 Rędzi Jan
1776 Rieger Wojciech
1777 Ring Andrzej
1778 Ringer Zbigniew
1779 Robak Barbara
1780 Robak Jadwiga
1781 Robak Tadeusz
1782 Rodziński Stanisław
1783 Roganowicz Eugeniusz
1784 Rogatko Bogdan
1785 Rogowski Jan
1786 Rogóż Jan
2641 Rojek Zbigniew
1787 Rojkowska Halina
1788 Rokita Eugeniusz
1789 Rokita Jan Maria poseł
1790 Rokosz-Kuczyński Gniewomir
1791 Rokoszowa Jolanta
1792 Roliński Adam
1793 Roliński Andrzej
1794 Romaniec Wojciech
1795 Romanowska Marta
1796 Romanowski Andrzej
1797 Ronikier Jerzy
1798 Rosa Piotr
1799 Rostworowski Emanuel
1800 Rostworowski Marek
1801 Roszek Halina
1802 Roś Bolesław
1803 Rośniak Marek
1804 Rotkel Wanda
1805 Rozciszewska Janina
1806 Rozkrut Zbigniew
1807 Rozkrutowa Bogumiła
1808 Rozmarynowicz Andrzej senator
1809 Rozwoda Wojciech
1810 Rożdżyński Jerzy
1811 Róg Anna
1812 Róg Julian
1813 Róg Robert
1814 Róg Wiesława
1815 Różańska Ewa
1816 Różycki Jerzy
1817 Ruchlewicz Krystyna
1818 Rudek Paweł
1819 Rudkowski Tadeusz
1820 Rudnicki Andrzej
1821 Rudziński Ryszard
1822 Ruebesenbauer Ewa
1823 Rumian Janusz
1824 Rumińska Maria
1825 Rup Adam
1826 Rupczak Krystyna
1827 Rusek Helena
1828 Rusek Jolanta
1829 Rusiecki J.
1830 Rusin Marian
1831 Rusińska Agnieszka
1832 Ruszkiewicz Robert
1833 Rusznica Jan poseł
1834 Rużan Marta
1835 Rybarska Janina
1836 Rybarski Tadeusz
1837 Rybicki Krzysztof
1838 Rycyk Wojciech
1839 Rydlowa Maria
1840 Rydzik Władysław
1841 Rygulski Wojciech
1842 Rynkiewicz Józef
1843 Rynkiewicz Krystyna
1844 Rysiewicz Barbara
1845 Rysiewicz Ryszard
1846 Rysz Józef
1847 Ryś Jerzy
1848 Rzechak Karol
1849 Rzegocka Maria
1850 Rzepecka Maria
1851 Rzepecka Władysława
1852 Rzeźnik Grażyna
1853 Rzeźwicki Mieczysław
1854 Sabuda Paweł
1855 Sacha Jan
1856 Sadecki Jerzy
1857 Sado-Zdanowska Jadwiga
1858 Sadzikowski Władysław
1859 Sak Włodzimierz
1860 Salamonowicz Lech
1861 Salawa Kazimierz
1862 Samborska Aneta
1863 Samson Romuald
1864 Sanetra Jerzy
1865 Saran Kazimierz
1866 Sarnecki Paweł
1867 Saroziek Marek
1868 Sas-Zubrzycka Radosława
1869 Saska Zbigniew
1870 Saski Antoni
1871 Sawicka Alicja
1872 Sąsiadek Stanisław
1873 Sąsiadek Urszula
1874 Schiller Danuta
1875 Schmager Jan
1876 Schoen Tomasz
1877 Scholz Robert
1878 Schrott ?
1879 Scieśińska Ewa
1880 Scisłowicz Irena
1881 Semlak Aleksander
1882 Sendor Rozalia
1883 Sendorek Kazimierz
1884 Sepak Jolanta
1885 Sepioł Janusz
1886 Serafin Anna
1887 Serafin Eugeniusz
1888 Serczyk Kazimierz
1889 Seredecki Jan
1890 Seremet Edward
1891 Seremet Leszek
1892 Seretny Hakina
1893 Seruga Andrzej
1894 Seruga Jan
1895 Serwan Ireneusz
1896 Seweryn Jan
1897 Seweryn Krystyna
1898 Siadek-Falkowska Teresa
1899 Sidorowicz Józef
1900 Sieczkowski Andrzej
1901 Sieczyński Edward
1902 Siek Stanislaw
1903 Sielski Mariusz
1904 Siemieńska Teresa
1905 Siemioth Aleksandra
1906 Siemkowski Michał
1907 Sieniawska Krystyna
1908 Sieniawski Zbigniew
1909 Sienkiewicz Bartłomiej
1910 Sieraczyńska Barbara
1911 Sieraczyńska Bożena
1912 Sieraczyński Zbigniew
1913 Sieradzka Ojcumiła
1914 Sieradzki Alfred
1915 Siermontowska Barbara
1916 Sikora Andrzej poseł
1917 Sikora Edward
1918 Sikora Maciej
1919 Sikora Marek
1920 Sikora Władysław
1921 Sikora Zdzisław
1922 Sikorski Andrzej
1923 Sindrak Małgorzata
1924 Siniarski Janusz
1925 Sisaga Teofil
1926 Sitarski Janusz
1927 Sitko Stojgniew
1928 Sitko Tadeusz
1929 Siuta Marian
1930 Siwek Henryk
1931 Skakuj Mikołaj
1932 Skalny Andrzej
2668 Skalska Mariola
1933 Skalski Stanisław
1934 Skalski Władysław poseł
1935 Skawińska Krystyna
1936 Skawiński Adam
1937 Skiba Maria
1938 Skiba Tadeusz
1939 Skibiński Tadeusz
1940 Skoczek Marek
1941 Skoczowski Andrzej
1942 Skoczylas Jerzy.
1943 Skoliba Renata
1944 Skotniczny Beata
1945 Skowron Jacek
osób: 2676, na stronach: 6


Lista



Sporządzenie Listy było możliwie nade wszystko dzięki zestawieniom z 1989 roku, jakie dostarczył kol. Zdzisław Blok, który w tamtym czasie zbierał wolontariuszy gotowych do pracy przy wyborach, także dzięki zdobyciu list osób pracujących w różnych komisjach, zbieraniu wszelkich informacji o ludziach 4 czerwca przez Edwarda Nowaka.