Projekty archiwalne

Wsparcie

Odnaleźć się w pandemii COVID 19

8 marca 2020 r. w Polsce ogłoszono epidemię COVID i związane z tym przepisy ograniczające działalność publiczną i wprowadzające obostrzenia w poruszaniu się, spotkaniach publicznych, nakaz stosowania środków ochronnych, itp.

więcej
Wsparcie

Odmalujmy Polskę

Odmalujmy Polskę to akcja studentów krakowskich uczelni, skierowana do osób, które działały w przeszłości w Solidarności, walczyły o wolną Polskę, a dziś są w trudnej sytuacji materialnej.

więcej
Wsparcie

Dom Solidarności

Utworzenie Domu Solidarności było jednym z najważniejszych projektów Stowarzyszenia Sieć Solidarności.

więcej
Więzi i Dialog

Pielgrzymki do Czernej

Sieć Solidarności od chwili swojego powstania aktywnie włączyła się w pomoc w organizowanie tradycyjnych pielgrzymek hutników do Czernej, gdyż wielu członków Stowarzyszenia było ich aktywnymi uczestnikami, w tym Zbigniew Ferczyk szef Duszpasterstwa Hutników i członek założyciel Sieci Solidarności.

więcej
Pamięć

Zaduszki Solidarności

Czterokrotnie organizowaliśmy Zaduszki Solidarności, w latach 2012-2015. Zbieraliśmy się w Kamieniołomie przy kościele św. Józefa w Rynku Podgórskim, aby wspominać zmarłych ludzi Solidarności. Podczas tych uroczystości zawieszaliśmy Małopolską Listę Pamięci.

więcej
Edukacja

Konkursy o Solidarności

Konkursy wiedzy na temat "Solidarności" skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych od 2014 r. organizowały wspólnie Kuratorium Oświaty w Krakowie, Region Małopolski NSZZ "Solidarność" i Stowarzyszenie Sieć Solidarności. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat NSZZ "Solidarność" i jego znaczenia dla przemian społecznych i politycznych w Polsce i w świecie.

więcej
Wsparcie

Zbiórki żywności

Stowarzyszenie oraz wolontariusze z nami związani, w tym członkowie naszych rodzin, uczestniczyli w dwunastu akcjach zbiórki żywności organizowanych przez Bank Żywności w Krakowie. W ciągu 4 lat zebraliśmy ponad 18 ton żywności.

więcej
projektów: 7, na stronach: 1