Projekty aktualne
Znicz Solidarności
Stowarzyszenie Sieć Solidarności od początku swojej działalności tj. 2012 roku prowadzi akcję Znicz Solidarności. W dniach poprzedzających Dzień Zmarłych i Dzień Zaduszny odwiedzamy groby zmarłych koleżanek i kolegów szeroko rozumianego ruchu społecznego Solidarności.
Solidarność - miejsca pamięci
Z inicjatywy Sieci Solidarności lub przy wydatnej współpracy powstało kilka miejsc upamiętniających działalność Solidarności i opozycji w Krakowie oraz w regionie Małopolska w tym Małopolski Szlak Pamięci.
Obchody ważnych wydarzeń
Sieć Solidarności uczestniczy w uroczystościach państwowych i samorządowych, w szczególności 3 Maja i 11 Listopada. Organizujemy społeczne obchody rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności. Dzień 31 sierpnia ustanowiliśmy Świętem Stowarzyszenia Sieć Solidarności. Organizujemy też obchody ważnych wydarzeń związanych z Solidarnością jak 4 czerwca 89 czy powstanie MKZ, a co 5 lat Sieć Solidarności jest inicjatorem i organizatorem obchodów Strajku '88 nazywanego "Wiosną Solidarności '88".
Wydawnictwa
Stowarzyszenie prowadzi działalność wydawniczą mająca na celu upowszechnianie wiedzy o ideałach, wartościach, historii i tradycji ruchu społecznego Solidarność.
Filmy i notacje filmowe
Stowarzyszenie Sieć Solidarności jest producentem lub współproducentem wielu filmów dokumentalnych dotyczących szeroko pojętego ruchu społecznego Solidarność.
Wystawy
W Muzeum PRL-u w Nowej Hucie (na mocy porozumienia z Muzeum Historycznym m. Krakowa) Sieć Solidarności uzyskała prawo prowadzenia swojej działalności w porozumieniu z MPRL.
Debaty
Sieć Solidarności od początku swojego powstania organizowała lub była inspiratorem bardzo wielu debat, spotkań, dyskusji, uznając tę formę, za jeden z najważniejszych sposobów upowszechniania wiedzy o Solidarności, o jej wartościach, ideałach, tradycji, historii, wreszcie współczesności.
Lekcje Solidarności
Lekcje Solidarności to już tradycja od początku powstania Sieci Solidarności. Działacze Solidarności i opozycji spotykają się w szkołach aby jako świadkowie wydarzeń opowiadać młodzieży o historii Solidarności o jej ideałach i wartościach, o ludziach.
Małopolski Szlak Solidarności
Od 2013 roku Sieć Solidarności wraz z Zarządem Regionu Małopolska NSZZ "Solidarność" realizuje projekt "Szlakami Solidarności w Małopolsce". To nowatorskie przedsięwzięcie, bodaj jedyne tego typu w kraju. Inicjatorem i szefem projektu jest Adam Gliksman.
Biblioteka
Biblioteka Historyczna Sieci Solidarności powstała z inicjatywy kol. Jacka Swałtka.